Doliu la Centrul de Excelență în Informatică și Tehnologii Informaționale din Chișinău. Instituția își ia rămas-bun de la Dorin Popa, elevul de 16 ani care a decedat subit pe 27 octombrie în sala de sport. „Ne este greu să acceptăm pierderea lui Dorin…”, transmit reprezentanții colegiului într-un mesaj de condoleanțe.

„Cu profundă durere și tristețe, exprimăm condoleanțe familiei îndurerate a elevului nostru, Dorin Popa, care s-a stins din viață mult prea devreme, la o vârstă fragedă. Ne este greu să acceptăm pierderea lui Dorin și ne rugăm ca Dumnezeu să aducă mângâiere și putere familiei sale în această grea încercare. Amintirea lui va rămâne vie în inimile și comunitatea noastră”, se arată într-un mesaj de condoleanțe.

Un adolescent de 16 ani și-a pierdut viața în sala sportivă a unui colegiu din sectorul Botanica al capitalei. Medicii sosiți la fața locului nu l-au mai putut salva, au informat oamenii legii.

Distribuie articolul: