Primar din Fălești, bun de plată: Peste 743.000 de lei către Primărie

-
Cristina Botnarevschi
- 1 min read
https://ea.md/wp-content/uploads/2018/03/ea_new-2.png
450
245
https://ea.md/wp-content/uploads/2026/01/IMG_8668.jpeg
800
451
Articole recomandate
- prev
- next
Tichetele de masă, sub control: se pregătesc amenzi pentru utilizare necorespunzătoare
-
Cristina Botnarevschi
- 1 min read
https://ea.md/wp-content/uploads/2018/03/ea_new-2.png
450
245
https://ea.md/wp-content/uploads/2026/06/IMG_4400.jpeg
800
532
De asemenea, ar putea fi majorate amenzile pentru activități antreprenoriale ilegale, nerespectarea normelor de contabilitate, precum și pentru încălcarea regulilor privind utiliza...
Elev din Fălești a renunțat la fumat și își îndeamnă colegii să-i urmeze exemplul
-
Cristina Botnarevschi
- 3 min read
https://ea.md/wp-content/uploads/2018/03/ea_new-2.png
450
245
https://ea.md/wp-content/uploads/2026/06/IMG_4262.jpeg
800
451
Un tânăr din satul Mărăndeni, raionul Fălești, a devenit un exemplu pentru colegii săi după ce a renunțat la țigările electronice și încearcă să îi convingă și pe alți adolescenți ...
Femeie amendată pentru că și-a udat grădina cu apă din propria fântână: Hajder reacționează
-
Cristina Botnarevschi
- 2 min read
https://ea.md/wp-content/uploads/2018/03/ea_new-2.png
450
245
https://ea.md/wp-content/uploads/2026/06/IMG_4118.jpeg
800
451
O locuitoare din satul Pohoarna, raionul Șoldănești, a fost sancționată cu 600 de lei după ce a folosit apă din fântâna proprie pentru a uda grădina. Cazul a devenit public în urmă...