Un nou scandal zguduie Eurovision. Influencera Katy Black, care are peste 610 mii de urmăritori, este acuzată că ar fi fost plătită, la fel ca Nicolle Cherry din România, pentru a promova reprezentantul Maltei în Marea Finală a concursului.

Lovită de un val de critici, Ecaterina a recunoscut că a avut loc un parteneriat achitat și și-a cerut scuze de la moldoveni, pentru că a acceptat să aibă loc colaborarea, transmite cancan.md.

Creatoarea de conținut s-a declarat îndrăgostită de melodie, cât despre piesa Moldovei, aceasta a tăcut. Și mai mult, Katy Black a lăsat link unde oamenii puteau vota reprezentantul Maltei.

Mai mulți creatori de conținut au criticat-o și au spus că la rândul lor ar fi refuzat o asemenea colaborare, în contextul în care avem un reprezentant propriu la acest concurs.

Katy Black a fost nevoită să dea explicații și să-și ceară scuze.

„Eu îmi cer scuză de la fiecare om care s-a simțit jignit, supărat, prin faptul că eu am acceptat colaborarea pentru Eurovision cu Malta. Asta e situația. Asta e jobul meu. Sigur că nu m-am așteptat la așa o rezonanță, la un hate și la bullying. Pentru că niciodată nu eram fan a Eurovisionului, niciodată nu intram în esența acestei programe, pentru mine voce bună, egal cu rezultate bune. . .Mulțumesc mult că, nu știu, pentru mine asta o să fie o lecție, dar sper, sper și pentru voi. Pentru că nu puteți voi să fiți profesori pentru un om care face asta de 11 ani. Da, toți noi greșim. Simplu, eu greșesc mai mult pentru voi din punct de vedere că viața mea este foarte vizibilă”.

Distribuie articolul: