Gimnastica estetică a Republicii Moldova are un viitor strălucitor și asta datorită talentatelor domnișoare din echipa  GLORIA STYLE KIDS, care mai nou  au cucerit Parisul.

Fetele din trupă au participat în perioada 26-28 Octombrie, la  campionatul Louvres Cup Open I, în cadrul AGG World Cup&Challenge Cup III, unde din 11 țări au reușit să urce pe podium fiind pe locul III.

Printre țările participante a fost: Suedia, Russia, Ukraina, Finlanda,Kazahstan, România, Franța, Italia, Germania, Estonia, Canada etc.

Pentru fetele din echipa  „Gloria Style Kids”, categoria de vârsta 8-10 ani, a fost o mare reușită. În trecut talentatele fetițe s-au clasat pe locul întîi  la Campionatului Național de Gimnastică Estetică în Grup „CUPA MOLDOVEI” fapt pentru care a fost selectată să participe pentru prima dată la un campionatul de talie mondială din Paris. Gimnastele au cucerit juriul și publicul cu coregrafia „Moldovenească”

Delegația Republicii Moldova  pentru campionatul sus mentionata a fost formată din: