Sheriff, este prima echipă din Republica Moldova calificată în grupele Ligii Campionilor. Totuși, anul acesta Sheriff suferă primul lor eșec, iar Nerazzurii s-au impus cu 3-1 și au obținut prima victorie în grupa D, fără prea multe probleme. Pentru că moldovenii au cedat după 50 de minute.

Campioana Moldovei la fotbal a egalat în debutul celei de-a doua reprize, în minutul 52, atunci când Sebastien Thill a înscris cu un șut superb din lovitură liberă. Însă, „nerazzurrii” au preluat apoi controlul total al partidei.

În celălalt meci al grupei D, Real Madrid a învins pe Șahtar Donețk în deplasare cu scorul de 5-0.

Deci, după trei etape, Sheriff și Real au câte 6 puncte acumulate, Inter Milano a adunat 4 puncte, iar Șahtar – doar unul.

Sursa: sport.ro