Opt martie vine cu o mulţime de surprise pregătite sexului frumos. Unul dintre cei mai râvniţi bărbaţi din România, Ştefan Bănică Jr., vine la Chişinău, iar cluburile din capitală au în program show-uri mai deocheate, toate dedicate femeilor. Joi, 8 martie
Casa Armatei, orele 12:00 şi 15:00
Spectacol oferit de Circul moldovenesc.
Filarmonica Naţională, ora 16:00
Margareta Ivănuş prezintă concertul „Romanţa inimii mele” (Festivalul Internaţional Mărţişor 2012)
Palatul Naţional, ora 18:00
Concert „De dragul tău…”, dediat Zilei internaţionale a femeii. Invitat special – Anastasia Lazariuc.
Sala cu Orgă, ora 18:00
Concert susţinut de duetul de acordionişti Domi Emorine (Italia) şi Roman Jbanov (Rusia) precum şi de ansamblul de acordionişti Concertino.
Fashion Tv Cafe & Club, ora 22:00
Invitat – Dj Phonk D’or (Amsterdam)
Decadance, ora 22:00
Strip-show oferit de Stricker (Kiev)

Vineri, 9 martie

Casa Armatei, orele 12:00 şi 15:00
Spectacol oferit de Circul moldovenesc.
Cinematograful Gaudeamus, ora 18:00
Filmul „Die Klavierspielerin”, de Michael Haneke (Austria-Franţa, 2001). Filmul este difuzat în cadrul Zilelor Filmului Austriac, ce se desfăşoară în perioada 9-13 martie la Cinematograful Gaudeamus.
Palatul Naţional, ora 18:00
Olia Tira prezintă concertul „Lady & Supermen”. Invitaţi: SunStroke Project, Alex Calancea Band şi Daniele Guastella
Teatrul Satiricus, ora 18:00
Spectacolul „Cerere în căsătorie”, de Anton Cehov
Teatrul de Operă şi Balet, ora 18:00
Baletul „Spărgătorul de nuci”, de Piotr Ceakovski
Teatrul A.P.Cehov, ora 18:30
Spectacolul „Să fiţi fericiţi”, de Ludmila Ulitkaia
Club Drive
Strip-show oferit de cvintetul „Men – Xite” (Franţa), urmat de un live performance a rapper-ului rus Djigan

Sâmbătă, 10 martie

Casa Armatei, orele 12:00 şi 15:00
Spectacol oferit de Circul moldovenesc.
Filarmonica Naţională, ora 15:00
Concert „Un mărţişor de ziua ta” oferit de Cezara Elena şi Orchestra de muzică populară „ Folclor”
Cinematograful Gaudeamus, Zilele Filmului Austriac
18:00 -Filmul „Nordrand” („La periferie”), de Barbara Albert 
20:00 – Filmul „Auch das war Wien” („Bine ati venit la Viena”), de Axel Corti
Teatrul Satiricus, ora 18:00
Spectacolul „Made în Moldova”, după Constantin Cheianu
Teatrul Mihai Eminescu, ora 18:00
Spectacolul „Pomul vieţii”, după Dumitru Matcovschi
Cafe Krysha, ora 23:00
Invitat Dj Optik (România)

Duminică, 11 martie
Teatrul Licurici, ora 11:00
Spectacolul „Vârcolacii au furat luna”
Teatrul Luceafărul, ora 12:00
Spectacolul pentru copii „Vrăjitorul din Oz”
Casa Armatei, orele 12:00 şi 15:00
Spectacol oferit de Circul moldovenesc.
Teatrul de Operă şi Balet, ora 16:00
Opera „Mireasa Ţarului” de N.R.Korsakov
Palatul Naţional, ora 18:00
Concert Ştefan Bănică Jr.
Cinematograful Gaudeamus, Zilele Filmului Austriac
18:00 – „Die Siebtelbauern” („Cei şapte fermieri”) , de Stefan Ruzowitzky
20:00 – „Hundstage” („Zilele caniculare”), de Ulrich Seidl

Joi, 15 martie

Palatul Naţional, ora 19:00
Concert Lara Fabian

Internaţional

Bucureşti
Concert Enrico Macias
Vineri, 9 martie, ora 20:00 Sala Palatului Bucureşti

Kiev

Concert susţinut de saxofonistul america Kenny G
Luni, 12 martie, ora 19:30 Октябрьский дворец

Distribuie articolul: